ویلای رویایی برای شما تنها در 10 گام
2019-05-05
NYDesign-blog - بلاگ مجموعه معماری ،دکوراسیون داخلی و غرفه سازی اِن وای دیزاین
نمایشگاه اسپورتکس 1398
2019-08-16
NYDesign-blog - بلاگ مجموعه معماری ،دکوراسیون داخلی و غرفه سازی اِن وای دیزاین

NYDesign-blog - بلاگ مجموعه معماری ،دکوراسیون داخلی و غرفه سازی اِن وای دیزاین

انتخاب رنگ اتاق خواب مناسب – انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

مهم است که اطمینان حاصل کنید که اتاق خواب خود را با رنگ هایی پر می کند که در همان زمان انرژی می دهند و شما را آرام می کنند. فاکتورهای موجود در اتاق خواب خود را در نظر بگیرید، مانند قرار گرفتن در معرض نور، اندازه و مبلمان، و تصمیم بگیرید که محیطی که می خواهید در این فضا ایجاد کنید. انتخاب سایه های تسکین دهنده با لمس رنگ های جسورانه و پر انرژی و اجتناب از لحظه های تاریک و یا بیش از حد روشن!

قسمت اول

ارزیابی عوامل مختلف در اتاق خواب شما

دمایی که می خواهید ایجاد کنید را در نظر بگیرید. به طور کلی، رنگ های گرم مانند زرد رنگ باعث ایجاد احساس راحتی می شوند، اما سایه های روشن رنگ های گرم مانند قرمز روشن می توانند به شدت شارژ شوند. رنگ های شاد، مثل سایه آبی یا سبز، تقریبا همیشه باعث آرامش می شوند.

سایه های سبک تر را انتخاب کنید تا یک فضای کوچکی بزرگتر شود. اگر شما یک اتاق خواب کوچک داشته باشید، ممکن است بخواهید دیوار را با سایه های روشن تر رنگ کنید، زیرا آنها ظاهر گسترده تر و بازتر را ایجاد می کنند. هر کدام از رنگهایی که انتخاب میکنید، شدت آن را برای احساس راحتی کم کنید.

رنگ های تیره تر را برای یک محیط شاداب تر انتخاب کنید. اگر شما یک اتاق خواب بزرگ دارید، می توانید با رنگ های روشن و غنی که فضا را خنثی می کنند، تجربه کنید و محیط آرام را تجربه کنید. سایه های تیره تر و گرم تر، مانند خاکستری زغال چوب یا آبی اقیانوس را انتخاب کنید تا فضای احساس صمیمی تر شود.

شما همچنین می توانید بسیاری از دیوارهای خود رنگ نقره ای را نقاشی کنید اما یک دیوار لنز تیره را اضافه کنید.

سقف را برای دستکاری خلق و خوی اتاق خود رنگ کنید. بسیاری از مردم فقط در مورد رنگ دیوار فکر می کنند، اما شما همچنین می توانید سقف اتاق خواب خود را برای ایجاد خلق و خو کاملا متفاوت.

اگر سقف کم دارید، می توانید آن را با چسبیدن به سفید یا آبی روشن باز کنید.اگر سقف بالایی دارید، می توانید یک فضای گرمتر و محصور تر را ایجاد کنید، رنگ آن را یک سایه یا دو تیره تر از رنگی که روی دیوار خود دارید.سقف رنگ را همانند دیوارها برای احساس کامل شدن رنگ کنید. و یا رنگ آن را رنگ های مختلف به تاکید بر هر ویژگی های معماری در جلسه از دیوارها و سقف، مانند قالب ریختن تاج.

چگونگی نور طبیعی خود را دریافت کنید. رنگهایی که انتخاب میکنید باید با نور طبیعی نور اتاق خوابتان سازگار باشد. چگونگی نور اتاق خود را می فهمید اگر به سمت شمال باشد، به نظر می رسد که به اندازه و تعداد پنجره ها، بسیار روشن تر از یک اتاق به سمت جنوب است. نور سبب برداشت رنگی می شود که قبل از نقاشی آن را متوجه نمی شوید.

لامپهایی که در اتاق استفاده می کنید نیز بر چگونگی ظاهر شدن دیوارها در طول شب تاثیر می گذارند.

به عنوان مثال، بسته به نور، یک دیوار خاکستری می تواند اسطوخدوس را ببیند، یا یک دیوار سفید ممکن است کسل کننده باشد.

سعی کنید برخی از رنگ های رنگ نمونه را ساخته و بخش کوچکی از دیوار خود را با آنها رنگ کنید. برای چند روز با آنها زندگی کنید و ببینید که چگونه آنها در طول روزهای مختلف و در شرایط روشنایی مختلف نگاه می کنند.

طرح رنگ خود را بر روی مبلمان خود بنویسید اگر در حال حاضر مبلمان خود را برای اتاق خواب خود داشته باشید، روی طرح رنگ خود تمرکز کنید. رنگ ها را از قطعات غالب خود انتخاب کنید، مانند تشک های کف، صندلی ها و روتختی ها، و رنگ های رنگی که با این رنگ ها مطابقت دارند انتخاب کنید.

اگر یک رنگ کاملا جدید ارائه کنید که با مبلمان شما مطابقت نداشته باشد، ممکن است اتاق خواب شما بیش از حد شلوغ یا آشفته باشد. رنگ لازم نیست که مبلمان شما را مطابقت دهد، اما باید آن را تعریف کنید.

این به این معنی نیست که مبلمان و دیوارهای شما باید همان رنگ باشند. نگران نباشید، رنگهایی را انتخاب کنید که با آنها برخورد نکنید. به عنوان مثال، برای مبلمان سفید، شما می توانید لحظات خالص مانند آبی روشن و یا اسطوخودوس را برای تکمیل احساس آرامش انتخاب کنید. برای مبلمان قهوه ای، رنگ دیوار بژ را در نظر بگیرید.

از رنگهای تکمیلی مانند قرمز و سبز، زرد و بنفش، آبی و نارنجی استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید درب اتاق خواب درب زرد و دیوار بنفش رنگ، به منظور ایجاد دسته کوچک موسیقی جاز را دوست داشتنی.

قسمت دوم

انتخاب رنگ ها

شور و شوق با سایه های غنی از قرمز یا نارنجی اضافه کنید. گلدان قرمز رنگ یا نارنجی سوزانده شده در دیوارها می تواند در اتاق خواب شما گرمی و شور را القا کند. سایه ها را با دقت انتخاب کنید زیرا ممکن است تنهای روشن انرژی بیشتری داشته باشند.

بازی با سایه های نرم زرد برای احساس راحتی. رنگ های طلایی گرما را ایجاد می کنند، در حالی که رنگ های رنگی یک فضای باز می کنند و توهم نور اضافی را ایجاد می کنند. اجتناب از زرد شدید که ممکن است بیش از حد چشمگیر برای استفاده به عنوان رنگ دیوار اتاق خواب.

از آبی استفاده کنید تا اتاق تان آرام و آرام باشد. بلوز نور، یادآور آسمان و دریا است، و در نتیجه، آنها یک محیط باز و آزاد را ایجاد می کنند. بلوز متوسط ​​تا عمیق دارای تأخیر بیشتر است، اما می تواند به همان اندازه آرامش بخش باشد.

با سایه های آبی در اتاق خواب خود بازی کنید؛ شما حتی می توانید سایه های مختلف را روی سقف و دیوارها استفاده کنید تا طرح رنگی بی نظیر ایجاد کنید. رنگ اتاق

برای ایجاد هوای آرامش و عاشقانه از بنفشه استفاده کنید. بنفش دارای ترکیبات عاشقانه است، اما کمتر جسورانه است و به صورت خود را به عنوان قرمز یا صورتی به تمایل دارد. بنفش در طرف سرد از طیف نیز می تواند یک احساس صلح آمیز، هارمونیک ایجاد، به ویژه هنگامی که در سایه های نور مانند اسطوخدوس استفاده می شود.

قرض گرفتن رنگ از طبیعت برای ایجاد یک فضای پرورش. قهوه ای متوسط ​​و قهوه ای دارای اثر آرام بخش خاصی است. سبزی های سبز نیز می توانند برای رنگ اتاق خواب خوب عمل کنند، اما عمیق، سبز اشباع شده ممکن است بیش از حد تاریک باشد.

رنگ های بی رنگ را برای انتخاب امن و متنوع رنگ کنید. رنگ های رنگی خنثی را می توان با تقریبا هر رنگی که برای مبلمان و دکوراسیون انتخاب می کنید، کار می کند. با رنگ قهوهای مایل به زرد برای باز کردن یک فضای باز، دانه ها برای معرفی یک لبه خنک به اتاق، و بژ برای اضافه کردن یک لمس گرما. رنگ اتاق

 

دیوارها به طور سنتی یک رنگ تک رنگ، اما شما می توانید درام و عمق را با نقاشی یک دیوار رنگ های مختلف اضافه کنید. این “تاکید دیوار” تمایل دارد که یک سایه ثروتمندتر یا پر جنب و جوش نسبت به دیوارهای دیگر باشد. رنگ اتاق

رنگ های روشن و روشن در یک اتاق خواب هنگامی که به عنوان رنگ رنگ غالب به کار می روند، می توانند در یک اتاق خواب بیش از حد پر انرژی باشند. در عوض، یک سایه رنگارتر برای رنگ خود انتخاب کنید و رنگهای روشن رنگ را با استفاده از جزئیات دیگر طراحی مانند الگوها یا ترمها انتخاب کنید.

استفاده از تاکید های زغال چوب را در دیوارهای صورتی روشن یا الگوهای فیروزه ای در دیوارهای نارنجی روشن استفاده کنید. رنگ اتاق

قبل از تعهد به یک رنگ نمونه را رنگ کنید. یک رنگ نمونه بگیرید و یک گوشه ای از یک دیوار را با انتخاب خود رنگ کنید. مشاهده کنید که چگونه رنگ ها در طول روز و شب ظاهر می شوند، قبل از تصمیم گیری. اگر دوست دارید چیزی که می بینید، با آن حرکت می کنید. در غیر این صورت، انتخاب دیگری را انتخاب کنید و دوباره امتحان کنید. رنگ اتاق  رنگ اتاق  رنگ اتاق  رنگ اتاق  رنگ اتاق  رنگ اتاق  رنگ اتاق  رنگ اتاق  رنگ اتاق  رنگ اتاق  رنگ اتاق خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat